Vitray Kursu

Çağın Vitray Bakırköy Atölyesinde Vitray kursları düzenlenmektedir. Program içeriğinde Cam çeşitlerinin tanıtımı, camı kesme ve şekillendirme, Başlıca vitray tekniklerinin uygulamalı eğitimi ve ürün tasarımları (Aydınlatma, Pano, obje, dekoratif aynalar vb.) yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız...

Vitray Dersleri

Vitray derslerimize katılmak için bize ulaşın.

Gsm : (0532) 597 65 90

Tel: (0212) 234 02 97

Vitray Sanatçısı

pictureMehmet Vatan
1971 yılında Kastamonu’da doğdu. 12 yaşında vitray sanatıyla ilgilenmeye başlayan Mehmet Vatan, ilk gençlik döneminde mozaik ve kurşunlu vitray sanat dallarında eserler verdi. Vitray sanatında geliştirdiği teknikle çığır açan Amerikalı sanatçı Louis Comfort Tiffany’in kendi adını taşıyan Tiffany Vitray’la Türk vitray sanatçıların tanışması 1990’lı yılların başına rastlar. Mehmet Vatan da bu yeni tekniğe yönelmiş ve hâlen çalışmalarında Tiffany tekniğini kullanmaktadır.

Mehmet VATAN

Çağın Vitray Sanat Evi - MEHMET VATAN

1971 yılında Kastamonu’da doğdu. 12 yaşında vitray sanatıyla ilgilenmeye başlayan Mehmet Vatan, ilk gençlik döneminde mozaik ve kurşunlu vitray sanat dallarında eserler verdi.

Vitray sanatında geliştirdiği teknikle çığır açan Amerikalı sanatçı Louis Comfort Tiffany’in kendi adını taşıyan Tiffany Vitray’la Türk vitray sanatçıların tanışması 1990’lı yılların başına rastlar. Mehmet Vatan da bu yeni tekniğe yönelmiş ve hâlen çalışmalarında Tiffany tekniğini kullanmaktadır. 

MEHMET VATAN

2007 yılında ilk kişisel sergisini, aynı zamanda üyesi olduğu İstanbul Bakırköy Sanatçılar Derneği’nde (BASAD) açan Vatan, Mevlânâ Sergisi, Dünya Kadınlar Günü, Cumhuriyet ve Atatürk adlı karma sergilerde de yer aldı.

Ayrıca değişik kamu kuruluşlarının düzenlediği etkinliklerde de eserlerini sergiledi.

2006 yılında vefat eden Türkiye’nin ilk kadın vitraycısı Şükriye Işık’la da çalışan Mehmet Vatan, İstanbul Çağlayan’daki kendi atölyesinde eser vermeye ve 2009 yılında faaliyete giren Bakırköy Çağın Sanat Evi’nde de sanatseverlere tecrübelerini aktarmaktadır.

 

Bakırköy Showroom

Bakırköy Showroom

Çağlayan Vitray Atölyemiz